Ubranka dla niemowląt na różne pory roku

Kiedy zbliża się okres wiosenno/letni lub jesienno/zimowy dla wielu młodych rodziców dylematem staje się kwestia wyboru odpowiedniego ubranka dla niemowląt. W takim czasie przejściowym, gdzie jeszcze pogoda potrafi zmienić się z minuty na minutę można bardzo łatwo przegrzać lub przechłodzić dziecko. Ładna, słoneczne pogoda zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. Jednak przed zagoszczeniem lata na dłużej warto się dobrze przygotować na takie wyprawy. Podobnie jest jesienią, kiedy jeszcze jest w miarę ciepło, ale może powiać chłodny wiatr lub spaść deszcz. By naszemu maleństwu nie było ani za gorąco, ani za zimno przed wyjściem z domu sprawdźmy jakie warunki panują aktualnie na dworze. Dobrze jest się oczywiście zabezpieczyć na wypadek nagłej zmiany pogody i spakować do wózka dodatkowe ciuszki. Ubranka dla niemowląt przede wszystkim powinny być swobodne oraz wykonane z naturalnych tkanin. Ponadto powinny być one funkcjonalne dla nas samych. Tu najlepiej sprawdzają się jednoczęściowe ubranka posiadające rozpięcie zarówno na przodzie, jak też w kroku – umożliwiające szybkie rozebranie dziecka czy zmianę pieluszki. Im więcej zapięć posiada body czy pajacyk tym lepiej. Równie ważny jest otwór na głowę, najlepiej aby był on wystarczająco szeroki. Zajrzyj na www.ubranka-dla-niemowlat.pl, gdzie znajdziesz bogaty asortyment ubranek dla niemowląt.

Ubranka dla niemowląt na lato i zimę

Upały latem dają się we znaki nie tylko dorosłym, ale także maluszkom, dlatego decydujmy się na ubranka dla niemowląt lekkie, przewiewne, cienkie, które są wykonane z bawełny lub innego naturalnego materiału. Pamiętajmy również o tym aby nie wychodzić na spacer z dzieciaczkiem w godzinach 10 – 16. Będąc w domu maluszka można ubrać tylko w samą pieluszkę, co z pewnością go bardzo uszczęśliwi. Ubieranie zimą dziecka jest koszmarem każdego rodzica. Po pierwsze sama czynność zajmuje dużo czasu, a po drugie często stajemy przed dylematem jakie ubranka dla niemowląt wybrać żeby go nie przeziębić lub nie przegrzać. Dobry kombinezon, czapka i rękawiczki to podstawa, jednak unikajmy nakładania zbyt wielu warstw dziecku. Do wyboru mamy kombinezon jedno lub dwuczęściowy. Letnie i zimowe ubranka dla niemowląt z naturalnych tkanin znajdziesz na www.ubranka-dla-niemowlat.pl.

Ubranka dla niemowląt, a sen maluszka?

Ubranka dla niemowląt to nie tylko ciuszki do noszenia na co dzień, równie ważne jest to w co ubieramy nasze dziecko do snu. Przede wszystkim postaw na wygodę. Dziecko podczas snu przekręca się i wierci niezliczoną ilość razy, dlatego powinno być ubrane w body lub śpioszki, które w żaden sposób nie będą krępować jego ruchów. Istotny jest także właściwy rozmiar, gdyż przyciasne ubranka dla niemowląt utrudniają chociażby prawidłowe krążenie krwi, mogą także spowodować otarcia na delikatnej skórze maluszka czy ogólny dyskomfort. Kolejną istotną kwestią jest wysoka temperatura panująca w pomieszczeniu oraz warstwy ciuszków zakładane na noc. Powinniśmy wiedzieć, że przegrzanie maluszka ma bardzo negatywny wpływ na jego zdrowie, a tym samym na odporność. Jeśli w naszym domu panują prawie tropikalne warunki, a dziecko jest grubo ubrane możemy być pewni, że odbije to się na jego zdrowiu. Niestety wielu rodziców ubierając maluszka na cebulkę, przyczynia się do zaburzenia jego termoregulacji. Delikatne hartowanie wbrew pozorom nie jest takie złe. Dlatego na noc nie ubieraj swojego dziecka w kilka warstw. Aby spało ono komfortowo wystarczy tylko jedna. Ubranka dla niemowląt zakładane na noc powinny być lekkie i przewiewne. Przed snem ubierz maluszka tylko w cienkie, bawełniane śpioszki, bez skarpetek, przykrywając go średniej grubości kołdrą. Wysokiej jakości, wygodne ubranka dla niemowląt do snu i nie tylko znajdziesz na www.ubranka-dla-niemowlat.pl.